Çörek otunun bir defada kullanılma miktarı 1,5-2 gr. (1 kahve kaşığı), bir günde kullanılma miktarı ise (bir çorba kaşığı) 6-7 gr. kadardır.

1. Genel Sağlık için Çörek Otu Formülü:
Çörek otu balla karıştırılır ve 1 tatlı kaşığı sabah akşam aç karnına yutulur. Büyüklere, küçüklere, hastalara ve sağlıklılara iyi gelir.

2. Ağız Kokusuna Karşı Çörek Otu Formülü:
Her gün çiğneyerek yutulan 3-5 gr. Çörek otu ağız kokusunu düzeltir.

3. Ağrılar, Cilt Bozuklukları ve Problemli Saçlar İçin Çörek Otu Yağlı Masaj Yağı
30 gr. öğütülmüş çörek otu, 200 gr. zeytinyağı ile karıştırılır. 7 gün beklettikten sonra süzülür ve her gün 20-30 gr. içilir veya yemek üzerine veya soslara katarak kullanılır. Bu yağla ağrıyan eklemlere masaj yapılır, cilt bozukluklarına ve problemli saçlara sürülür.

Çörek otu yağı saçlara ve kafa derisine sürülürse saçı çabuk bitirir ve beyazlaşmasını geciktirir, baş ağrısı, migren, baş dönmesini giderir. Çörek otu yağının kulağa damlatılması kulağı temizler.

Taze öğütülmüş çörek otu koklanırsa, baş ağrısını keser.

4. Burun Tıkanıklıklarına Karşı Çörek Otu Formülü:
Çörek otu ince, yeni öğütülmüş toz halinde buruna çekilirse, kafesli kemik ve burun tıkanıklıklarını açar.

5. Hafızayı Kuvvetlendirmek için Çörek Otu Formülü:
1 bardak nane çayına 7-11 damla çörek otu yağı damlatılır ve bal ile tatlandırılır. Günde 2 defa içilir.

6. Halsizliğe Karşı Çörek Otu Formülü:
Çörek otu ve çemen aynı miktarda öğütülür, gerekli miktarda bal ile yoğrulur. Her sabah-akşam bir çorba kaşığı kadar alınır.

7. Hormon Dengesizliğine Karşı Çörek Otu Formülü:
Her sabah 1 tatlı kaşığı öğütülmüş çörek otu + 10-20 mg. arı sütü + 30-50 gr. bal karıştırılır ve ağızda eritilip yutulur. Buna bir ay devam edilir.

8. Kandaki Kolesterolü İndirmek ve Kolesterollü Tıkanıklıkları Eritmek için Çörek Otu Formülü:
Bir çorba kaşığı öğütülmüş çörek otu + bir çorba kaşığı öğütülmüş civanperçemi + 1 çorba kaşığı bal karıştırılır, ikiye bölünür ve her sabah ve öğle vaktinde aç karnına yenir. Acıkınca yeşil çay, meyve suyu veya havuç suyu içilebilir, fakat öğlene kadar hiçbir şey yenmez. 1 hafta devam edilir.

9. Kısırlığa Karşı Çörek Otu Formülü:
1 bardak çörek otu + 1/2 bardak çemen + 1/2 bardak turp tohumu öğütülür, 2 bardak bal ile karıştırılır ve sabah-akşam bir çorba kaşığı yenir. Bitene kadar devam edilir.

10. Prostat Hastalıkları için Çörek Otu Formülü:
6 hafta süresince her sabah 1 tatlı kaşığı öğütülmüş çörek otu + 1/3 çay kaşığı dövülmüş mürsafi, bal şurubu ile içilir. Bel, kasıklar ve testislerin alt kısımlarına her akşam çörek otu yağı sürülüp daire şeklinde iyice masaj yapılır (ovulur). 3 hafta devam edilir. Sonraki 3 hafta süresince çörek otu yağı yerine acı kavun suyu aynı şekilde kullanılır.

11. Diyabete karşı Çörek Otu Formülü:
Bir su bardağı öğütülmüş çörek otu + yarım bardak öğütülmüş tere tohumu + bir bardak öğütülmüş nar çekirdeği + bir bardak kurutulmuş ve öğütülmüş beyaz lahana kökü + bir çorba kaşığı dövülmüş mürsafi karıştırılır ve karışım bitene kadar aç karnına günde 3 defa birer çorba kaşığı alınır.

“Çörek otuna devam edin. Zira Allah onda ölüm hariç her derde şifa halk etmiştir” Hadis-i Şerif

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.