Kadim Şifa İksiri Defne ile Hazırlanan 7 Formül

0
3635

 

 

  1. İltihaplanma, ağrı ve ateş durumları için defne formülü:

Defne yapraklan öğütülür, kepekli buğday unu ile yan yarıya karıştırılır ve sirke ile hamur yapılır. Bu hamur ateşli şişliklere sarılır. İltihaplanmayı önler, ateşi düşürür, ağrıyı dindirir.

 

  1. Eklem ve kireç temizliği için defne formülü:

20 gr. defne yaprağı 1 litre su ile 3 dakika kaynatıldıktan sonra 30 dakika demlenmeye bırakılır. Süzüldükten sonra 3 gün süresince yudum yudum içildiğinde eklemleri temizler. Bu ilacın kaplıcada kullanılması daha etkilidir.

 

  1. İdrar yolları hastalıkları ve rahim hastalıkları için defne formülü:

100 gr. defne yaprağı 3 dakika kaynatılır ve 30 dakika demlenmeye bırakılır. Sıcağa yakın ılık su ile karıştırılır ve bu suyun içine oturulur. Bu, idrar yollarındaki yanmayı keser, idrar kesesi ve rahim hastalıklarına iyi gelir.

 

  1. Kronik baş ağrıları için defne formülü:

Defne meyvesi öğütülerek, bal ile yarı yarıya karıştırılır ve sabah-akşam birer kahve kaşığı yenirse, kronik bile olsa baş ağrısını keser.

 

  1. Böbrek taşı düşürmek için defne formülü:

Defne ağacı kabukları ve meyvesi öğütülür, yarı yarıya karıştırılarak günde bir defa 4-6 gr. içilirse, böbrek taşlarını parçalar ve düşürür. Bu ilaç 3 gün arka arkaya kullanılır, bir haftalık aralarla 3-5 defa tekrarlanabilir. Fakat bunu hamile kadınlar kullanmamalıdır, bebeği düşürebilir.

 

  1. Eklem, baş ve kulak ağrıları için defne formülü:

Defne yağı şiş ve ağrıyan eklemlere sürülürse ağrıyı dindirir, kulağa damlatılırsa veya kafa derisine sürülürse kulak ve baş ağrısına iyi gelir.

  1. Beyin temizliği için defne formülü:

Öğütülmüş defne yaprakları koklayınca, hapşırtarak beynin temizlenmesini sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.